REGENERACJA GŁOWIC I BLOKÓW SILNIKÓW SPALINOWYCH

Frezowanie gniazd zaworów

 

Gniazda zaworowe – są jednym z najistotniejszych elementów głowicy, odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie silnika. Mimo, iż wyglądają one jako  jak zwykłe metalowe krążki, pełnią w silniku bardzo ważną funkcję i poddawane są wysokim obciążeniom. Gniazda, wspólnie z zaworami, uszczelniają komorę spalania silnika i zapewniają jego prawidłową pracę. Gniazda wykonane są z najwyższej jakości bardzo twardego materiału dostosowanego do pracy w tak ekstremalnych warunkach. Podczas ich obróbki niezbędne jest zachowanie bardzo wysokiej precyzji w zakresie ich kształtu, osiowości względem prowadnic oraz gładkości powierzchni styku z zaworem.

Dokonując naprawy głowicy precyzyjnie oceniamy ich stan i w zależności od zużycia:

  • frezujemy – usadawiając zawory na odpowiedniej głębokości oraz zapewniając idealną powierzchnie przylegającą do zaworu.

  • wymieniamy gniazdo na nowe   – jeżeli obróbka starego gniazda jest niemożliwa (np: za głębokie ubytki lub gniazdo pęknięte)

Wykorzystując wytaczarkę CNC najlepszego na świecie producenta – amerykańskiej firmy Newen – frezujemy gniazda zaworów z dokładnością do 0,002mm. Co w połączeniu z precyzyjnym wyszlifowaniem zaworów gwarantuje długie bezawaryjne funkcjonowanie głowicy. Po wykonanej czynności przeprowadzamy próbę szczelności – dopasowania zaworu do gniazda.

 

Call Now Button